Japon kız hasta dedesine kedi verdi

Kızıl kedi, bu 94 yaşındaki Japon adamın hayatına girmeden önce, yaşlı adamın dünyası gri ve kasvetliydi. Ailesine göre, uzun süredir yüzünde bir gülümseme görmemişler. Ama son zamanlarda her şey değişti.

Jiji tüm hayatını çalışmaya adadı. O 64 yıldır tek bir iş gününü kaçırmadı. Yaşından dolayı emekli olması gerektiğinde bile işte kaldı. Bütün bunlar vücuduna çok yük bindirdi,  yıllar önce hastaneye kaldırıldı.

Doktor çok hasta olduğunu söyledi. Jiji’nin torunu Akiko “Bir zamanlar çok aktif bir insandı, ama şimdi yaşama isteğini kaybetti, üzüldü. Daha sonra ona Kinako kedisini verdim” dedi. Tatlı kedi, Jiji’nin hayatında bir şeyi değiştirdi, hayatı yeniden ışıkla doldu. Kinako çabucak yeni sahibiyle temasa geçti ve nereye giderse gitsin onu takip etti.

Aralarında alışılmadık derecede güçlü bir dostluk kuruldu. Kedi onun sürekli arkadaşı oldu, Jiji bir yerde oturuyor veya yatıyorsa her zaman yatar. Küçük kızıl saçlı bir koruyucu melek gibi yaşlı adamı takip eder. Kız, büyükbabasının, kedisinin birçok fotoğrafını çekti ve hikayelerini web sitesinde yayınladı.

Bu bilgiyi beğendiniz mi? Lütfen arkadaşlarınızla paylaşın
İlginç Haberler
Bir cevap yazın

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: