Bakımsız ve kötü durumdaki köpek kurtarıldı

Bazı insanların köpekleri sonunda terk ettiklerinde neden evlat edindiklerini anlamak zor. İnsanlık, dünyanın en sadık hayvanına nasıl karşılık verebilir? Aksine, ihmal edilen hayvanlara ikinci bir şans vererek sahiplenen birçok insan var. Birkaç hafta önce insanlar bir köpek buldu. Durumu çok kötüydü, ağzı bantla kapatılmıştı ve ayakları bantlanmıştı.

Petal adlı bu köpek tanınmaz haldeydi, çok zayıftı. Tamamen susuz ve zayıftı. Köpeği kurtarmak için küçük fırsatlar vardı. Köpek kısa süre sonra East Orlando Hayvan Hastanesine götürüldü ve veterinerler tarafından muayene edildi.

Petal’in sadece kötü durumda olmadığını, aynı zamanda katarakt ve diğer göz enfeksiyonları olduğunu da buldular. Zavallı köpek hiçbir şey göremiyor ve duyamıyordu. Doktorlar onu temizleyip yıkamaktan bile korkuyorlardı. Köpek yemek isterse, çok acıkmıştır. Çok fazla yemek yemek istenmeyen sonuçlara yol açabilir.

İlk başta, köpek kendi başına oturamadı veya yürüyemedi. Ama gün geçtikçe adımlarını atmaya başladı. O zaman, doktorlar hayatı için savaşmaya devam edeceklerini umuyorlardı.Petal şimdi kendini iyi hissediyor. Banyo yaptıktan ve tarzını değiştirdikten sonra tamamen farklı bir köpek. İyileşmeye devam ediyor, yiyor, hiç olmadığı kadar mutlu günler yaşıyor. 

Bu bilgiyi beğendiniz mi? Lütfen arkadaşlarınızla paylaşın
İlginç Haberler
Bir cevap yazın

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: