Çocuk cebindeki tüm parayı sokak köpeklerini beslemeye harcadı

Çocukluğundan beri Filipinler’de yaşayan Ken Amante hayvanları çok seviyor. Ailesi ona harçlık vermeye başlayınca, tüm birikimiyle köpekleri beslemeye başladı. Bir gün baba, harçlığını nereye harcadığını öğrenmek için oğluyla birlikte gitmeye karar verir. Baba gördükleri karşısında şoke oldu.

Köpeklerin kelimenin tam anlamıyla derileri ve kemikleri vardı. Veteriner yardımına ihtiyaçları olduğu hemen anlaşıldı. Ken’in adını Chernish, Kashtan ve Belish olarak adlandırdığı iki yavru kediye sahip yetişkin bir köpekti.

Ardından baba bu dokunaklı fotoğrafı sosyal ağlarda paylaştı. Sosyal medya kullanıcılarının bağışlarıyla kurulan Mutlu Hayvanlar Kulübü’nü açmayı başardı. Ken hala onu kurtarmak için hayvanseverlerden yardım alıyor. Çocuk 9 yaşında hayalini böyle gerçekleştirdi: Evsiz hayvanlar için kar amacı gütmeyen bir barınak açtı.

Barınağın ilk sakinleri Chernish, Kashtan և Belish’ti. Köpekler tamamen iyileştikten sonra kendilerine bir yuva buldular. “Mutlu Hayvanlar Kulübü” bugün çalışıyor. 2014’ten beri barınak personeli yüzden fazla hasta hayvanı açlıktan kurtardı.

Bu bilgiyi beğendiniz mi? Lütfen arkadaşlarınızla paylaşın
İlginç Haberler
Bir cevap yazın

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: