Dünyanın en büyük köpeğinin hikayesi

Büyük köpekleri düşündüğümüzde, hemen Greyt-Danimarkalıları düşünürüz. Bu cinsin temsilcileri gerçekten inanılmaz boyutlara sahip. Freddie dünyanın en büyük köpeğidir. İngiltere, Essex’te yaşıyor. Boyutu sadece harika. Freddy 2.28 m boyundadır. Bu, dünyanın en uzun köpeği.

Claire, Freddie’yi eve getirdiğinde onun büyüyeceğini biliyordu. Ama yakında büyüyüp dünyanın en büyüğü olacağını hayal edemezdi. Freddie ayağa kalksaydı, efendisinden 61 santimetre daha uzun olurdu. Köpek 90 kg’dan daha ağırdır.

Geçen yıl, Guinness Rekorlar Kitabı’na dünyanın en büyük köpeği olarak resmen tescil edildi. Claire, evcil hayvanını çok sevdiğini söylüyor. Freddie, Claire ve çocukları, kız kardeşi Fluer ile birlikte yaşıyor. Freddie ile Fluor çok yemek yer. Claire’e göre en sevdikleri yemekler kızarmış tavuk, kızarmış ekmek üzerine fıstık ezmesi.

Tek başına bakkaliye, her köpek için yılda 15.000 dolardan fazlaya mal oluyor. Ayrıca kırık mobilya veya diğer kırık ev eşyalarını da ekleyebilirsiniz. Claire “Eve geliyordum, yerde köpük denizi buldum. Ama onu seviyorum ve onsuz hayatımı hayal edemiyorum” dedi.

Bu bilgiyi beğendiniz mi? Lütfen arkadaşlarınızla paylaşın
İlginç Haberler
Bir cevap yazın

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: