Hasta ayı ailesinden uzakta olduğu için cesur polis yavruyu kurtardı

Vahşi hayvanlarla iletişim kurmak özellikle anne ayı yavrularıyla birlikteyken en iyi şey değil. Polis memuru kahramanlık göstermiş, bir an bile hayatını düşünmeden ayı yavrusunu kurtarmıştır. Nezaket bir insanlık dilidir.

Thomas Owens, Carroll Polis Departmanında Eyalet Polisidir. Yıllar boyunca birçok ayı ile yavru gördü. New England eyaleti yaklaşık 5.000 ayıya ev sahipliği yapıyor. Bundan dolayı şu vahşi hayvanlarla karşılaştığında nasıl tepki vereceğini her zaman biliyordu. Yine de, bir anne ayı ve yavrularını yolun karşısına geçmeye çalışırken gördüğünde, dikkatli olmaktan başka bir şey yapmadı. Ancak nedeni çok büyüktü – yavru ayılardan birinin hayatını kurtarmak.

Memur Owens arabasından indi ve zavallı yavruya ulaştı. Onlar kurtarmaya gelene kadar ayı yavrusuyla kalmaya karar verdi. Subay, tehlikeye düşme olasılığının büyük olduğunu ve anne ayının her an geri döneceğini biliyor. Elbette yavrusunun yanında bir insan görmekten mutlu olmayacaktı. Ama, memur risk aldı.

Çok geçmeden yardım geldi. Kurtarma ekibi çok uzak olmayan yerde bir yavru daha buldu. O hasta idi. İki yavru rehabilitasyon merkezine götürüldü. Memur Owensın onlara katılması ve kurtardığı bebek ayıyla fotoğraf çekmesi çok dokunaklı. Her iki hayvan da iyileşene kadar rehabilitasyon merkezinde kalacak.

Bu bilgiyi beğendiniz mi? Lütfen arkadaşlarınızla paylaşın
İlginç Haberler
Bir cevap yazın

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: