Restoran sahibi, her sokak köpeği için ücretsiz yiyecek sağlar

Sokak hayvanları, iyi insanların nezaketiyle hayatta kalır. Birçok insan hayvanlara karşı oldukça nazik ve şefkatlidir. Peruda yerel halk arasında çok popüler hale gelen bir restoran var. Nedeni sahibi Gerardo Ortiz’in sokak köpeklerine bedava yemek sağlamasıdır.

Gerardo Ortiz, 5 yıl önce restoranına beklenmedik bir müşteri geldiğinde meydana gelen bir olayı hala hatırlıyor. Müşteri aç görünen bir sokak köpeğiydi. Köpeği kolayca kovalabilirdi ama yapmadı. O akşam Ortiz köpeğe bedava yemek verdi. Bu bugüne kadar devam eden geleneğin başlangıcıydı. Böylece köpek her akşam restoranı ziyaret etmeye başladı ve restorandan bedava yemek aldı.

Ortiz’in nezaketi ve cömertliği her yere yayıldı. Artık daha fazla köpek restoranı ziyaret etmeye başladı. Ortiz tüm müşterilerine yemek sağlamaktan çok mutluydu. Birçok köpek karınlarını Ortiz’in sağladığı yemekle doldurmaya gelir. Birçoğu düzenli müşteriler, bazıları ise ilk kez gelenler.

Neyse ki köpeklerin gelişi Gerardonun insan müşterilerini etkilemedi. Onlar hayvanlara karşı şefkatlidirler. Gerardo, sokak köpeklerini beslemenin ona büyük bir keyif verdiğini düşünüyor. Sokak köpekleri için bazen bu, sahip oldukları tek yiyecektir. Cömertliği için Gerardo’ya minnettarız. Diğer restoran sahiplerinin de sokak hayvanlarını beslemeye başlamasını diliyoruz.

Bu bilgiyi beğendiniz mi? Lütfen arkadaşlarınızla paylaşın
İlginç Haberler
Bir cevap yazın

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: