Köpek, koruyucu evine girmekte zorlandı

Boomer adlı bir pitbull, insanlara pek güvenmiyor. Barınaktan alındığında köpek eşiği geçmeyi reddetti ve korktu. Böylece yeni sahipler evcil hayvanın güveni için savaşmak zorunda kaldı. Veteriner, Boomer’ın kalp sorunları ve kötü iyileşmiş bir bacak kırığı olduğunu tespit etti.

Köpeğin ayrıca atıştan eski yara izleri vardı. Ondan sonra insanlardan ve güvenden korkmasına şaşmamalı. Yeni sahipler, köpeğin bir zamanlar bunun için ciddi bir şekilde cezalandırıldığı için eve girmeye korktuğunu düşünüyor.

Boomer, köpekleri “hedef uygulama” olarak kullanan dört sokak köpeğinden biriydi. Dört bacağın kaderi, onu eve götürmeye karar veren Samantha Zimmer tarafından değiştirildi. İlk başta karısını takip etmeyi reddetti, bu yüzden onu konukseverlikle cezbetmek zorunda kaldı. Boomer yeni evde kafesten çıkıp eşiği geçmek istemedi.

Samantha Zimmer, “Eve girmesine izin verilmediği açıktı, girmek istedi” dedi. Bir ay boyunca Samantha, Boomer’ı düşmanı olmadığına, ona güvenebileceğine ikna etmeye çalıştı. Bu, köpeğin eşiği geçmesine yardımcı oldu. Şimdi sadece evin etrafında sessizce koşmakla kalmıyor, aynı zamanda yeni ailesiyle kanepede uzanmayı da seviyor.

Bu bilgiyi beğendiniz mi? Lütfen arkadaşlarınızla paylaşın
İlginç Haberler
Bir cevap yazın

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: