9 yaşındaki çocuk parasını sokak köpeklerini beslemek için harcıyor

Sokak köpeklerinin bakımından herkes sorumlu değildir. Evcil hayvanlarına uygun şekilde bakmayan insanlar da var. Ancak bu durumda Filipinlerden 9 yaşındaki Ken Amante sokak köpeklerini beslemek için cebinden para harcıyor.

Diğer çocuklar çikolat alırken Ken sokak köpeklerine keyifle kuyruklarını oynattırmayı tercih eder. Çocuk, ebeveynlerine iyi çalışmalarından bahsetmedi. Ama bir gün babası Kenin yiyecekle dolu bir çantayla okula gittiğini fark etti.

Çocuğu takip edip Kenin ne kadar iyi kalpli sokak köpekleriyle çevrili olduğunu gördü.Kennynin babası için çok duygulandırıcı bir andı. Adam kısa süre sonra sahneyi foto çekip Redditte paylaştı. Adam, “Oğlum yaklaşık iki haftadır mahalledeki sokak köpeklerini besliyor” diye yazdı.

Gönderinin çok fazla tepki alması uzun sürmedi. Ken nezaketiyle tanındı ve dünya çapında büyük destek aldı.Birçok kişi Kenin hayalini gerçekleştirmek için bağışta bulundu. O hayvan barınağı açtı. Yüzlerce köpek güvende olabilecekleri bir yer buldu.

Bu bilgiyi beğendiniz mi? Lütfen arkadaşlarınızla paylaşın
İlginç Haberler
Bir cevap yazın

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: