Adam sokakta üşümüş bir köpek buldu

Yoldan geçen, zavallı yaratığa yardım etmek için elinden geleni yaptı. Bu hikaye herkese, esas olarak insan desteğine ihtiyaç duyan çaresiz hayvanlara karşı dikkatli olmayı öğretiyor.

İki kardeş, Fernando ve Felipe, Brezilya’nın Sao Paulo kentindeki metro için bilet almak üzereyken çok hareketli bir manzara gördüler. Sokakta savunmasız olan üşümüş bir köpek vardı. Çok soğuk bir gündü ve Felipe güzele yardım etmek istedi. Kardeşi onun fikrini beğenmese de, o yaptı. Felipe önce çantayı çıkardı, sonrasında yaratığı ceketi ve şapkasıyla örttü. Sahne o kadar etkileyiciydi ki abisi o anları kaydedip sosyal ağlarda paylaştı.

Gabriel internette çok fazla video ve fotoğraf yayınlamamasına rağmen o kadar dokunaklıydı ki izleyenlerin mutlaka görmesi gerektiğini düşündü. Kısa sürede çok popüler oldu. Ceketi adamın favorilerinden biriydi ama köpeği onunla ısıtmak onun için daha da önemliydi.

İkinci adım, hayvanı yanlarında götürmek olacaktı, ama köpek çoktan gittiği için olmadı. Kardeşler onu her yerde aradılar, ama boşuna. Ancak eylemlerinin herkese her çaresiz yaratığa karşı nazik olmayı öğreteceğinden emindiler.

Bu bilgiyi beğendiniz mi? Lütfen arkadaşlarınızla paylaşın
İlginç Haberler
Bir cevap yazın

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: