Adam sokak kedisini zor yakaladı

Adam, park yerinde dolaşan yalnız bir kedi fark etti. Ona yaklaşmak istedi, ancak hayvan temas kurmak istemediği için hızla kaçtı. Bir ay sonra adam geri döndü ve aynı kediyi tekrar gördü. Kış yaklaşırken hayvanı park yerinde yalnız bırakamadı. Sylvain, otopark personeline kediyi sordu ve yaklaşık iki veya üç ay önce ortaya çıktığını öğrendi. Bebeğin yardıma ihtiyacı olduğunu fark ettği için hayvanın bazı fotoğraflarını çekti ve Facebookta yayınladı. Belki sahiplerini bulmaya yardımcı olur.

Ancak, kimsenin kediye ihtiyacı yoktu, bu yüzden Sylvain yerel bir kurtarma ekibinin yardımını istedi. Tüm gönüllüler meşguldü, adam kediyi kendisi yakalamak zorunda kaldı. Sylvain onu her gün ziyaret etmeye ve beslemeye başladı. Adam onun güvenini kazanmaya çalıştı. Bir süre sonra kedi yabancıdan biraz daha az korkmaya başladı. Adam otoparkta özel bir tuzak kurarak kısa sürede kediyi yakaladı. Sonra onu eve götürdü ve onu iyi besledi. Kedi hemen kendini güvende hissetti ve rahatça yerleşti.

Ertesi hafta sonu, Sylvain onu büyük bir sürprizin beklediğini bilmeden hayvanı bir veterinere götürdü. Kedinin hamile olduğu ortaya çıktı. Neyse ki dışarıdaki soğuktan kaçmak yerine doğum yapabileceği sıcak ve güvenli bir yeri vardı. Sylvain bebeğe Tisha takma adını verdi ve yavrulara nasıl bakacağını bilen bir gönüllü bulana kadar onunla ilgilenmeye devam etti. Kasım ayının başlarında Stephanie adında bir kız Tisha’yı evlat edindi.

Tisha yeni ortama, üvey annesine çabucak alıştı. Çok geçmeden dört sevimli, sağlıklı yavru doğurdu. Stephanie doğum sırasında kediye yardım etti, yanından hiç ayrılmadı. Şimdi bebekler yaklaşık bir aylık. Tisha yavrulara büyük özen gösterir, onlara tüm sevgisini ve ilgisini verir. Bir kedi sokakta doğum yapmak zorunda kalsaydı, yavruları zor hayatta kalırdı. Ama Sylvain sayesinde uzun ve mutlu bir yaşamın tüm olanaklarına sahipler.

Bu bilgiyi beğendiniz mi? Lütfen arkadaşlarınızla paylaşın
İlginç Haberler
Bir cevap yazın

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: