Anne tavşan yavrularını yılandan koruyor

Hayvanlar aleminde birçok farklı canlı türü vardır. Hayvanlar sadece türlerinde değil, davranışlarında farklılık gösterir. Bazıları cesur, kurnaz, zeki, korkak. Tavşanların korkak yaratıklar olduğu bilinmektedir. Tehlikeyi hissedebilirler ve hemen kaçarlar.

Tabii ki, tavşanlar sevimli, ama o korkutucu. Bildiğimiz bu. Ama bu hikaye, bu güzel turtalar hakkındaki fikrinizi değiştirecek. Tavşanların, özellikle anne tavşanların ne kadar cesur olabileceğine şaşıracaksınız.

Yavruları tehlikedeyken şiddetli savunucular haline gelirler. Böylece tavşan yavruları ısırmaya karar veren yılan açıkça hareket etti. Yılan tavşanlara yaklaşmaya karar verdi. Tavşanlardan birine sürünmeyi başardı.

Ancak sonrasında anne tavşan geri döndü. Zavallı yılan! Böyle bir dayak için yılan için bile üzülebilirsiniz. Yeni doğanlara gitmeye gerek yok, onlar yetim değiller. Anne tavşan çocuklarını çok iyi korur.

 

Bu bilgiyi beğendiniz mi? Lütfen arkadaşlarınızla paylaşın
İlginç Haberler
Bir cevap yazın

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: