Adam 382 gün yemek yemedi

Hiç kimse bir haftadan fazla oruç tutabileceğini hayal edemez. Akla ne gelirse gelsin insan hayatta kalamaz. Ama bir tıbbi portal, 382 gün boyunca hiçbir şey yemeyen bir adama dair kurgusal bir hikaye sundu. Neyse ki o hayatta kalabildi.

Adam 207 ila 82 kilo vermeyi başardı ve bu da sağlığını hiçbir şekilde etkilemedi. Böyle şiddetli kıtlıktan beş yıl sonra, ağırlığı 88 kilogramda sabit kaldı. O süre zarfında genç çocuk katı yiyecekleri reddetti. Uzmanlar tarafından gözlemlenen adam, çeşitli testlerden geçti. Ancak en şaşırtıcı şey, sağlığının ile genel refahının hiç bozulmamış olmasıdır. Amacına ulaşacağına inanarak dayandı.

Doktorlar bunu, bu adamın yağ kütlesinde bulunan çok büyük gliserin kaynağına sahip olduğu gerçeğiyle açıklıyor. Fakat organizmanın biyolojik fonksiyonları için gerekli olan potasyum, sodyum ve maya ilavesi olmasaydı tabii ölüm riski daha yüksek olurdu.

Hikaye gerçekten şaşırtıcı, ilk bakışta doğal görünmüyor. Fakat unutulmamalıdır ki eğer obezseniz asla uzun süre aç kalmamalısınız. O, onarılamaz acil durumlara yol açabilir. Her durumda, uygun bir diyet hazırlamaya yardımcı olacak doktora danışmanız gerekir.

Bu bilgiyi beğendiniz mi? Lütfen arkadaşlarınızla paylaşın
İlginç Haberler
Bir cevap yazın

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: