Gizli kamera köpekleri yakaladı

Lake Molly Richardson, bir yıl önce Yeni Zelanda’da bir köpek bakım merkezi açtı. Köpeklerin oynaması veya dinlenmesi için eğlenceli, güvenli bir yer yaratmak istedi. Her gün yaklaşık 15 köpek ona geldi ve her biri orada olmaktan memnun. Richardson’ın köpek gündüz bakımı o kadar güzel ki birçok köpek sabahları oraya varmak için sabırsızlanıyor. 

Bunu kanıtlamak için her köpeğin gelişini kaydedecek bir kamera kurmaya karar verdi. Sonuçlar gerçekten mükemmel. Bazı köpekler halatları üzerinde sabit duramazlar. Bazıları oraya daha hızlı varmak için efendilerinin önünden hızla koştu. Hatta bazıları bir hoşçakal bile demeden arabalarından atlıyorlar. 

Elbette bazı köpekler ilk başta biraz tereddüt ederler ama bir süre sonra orada kendilerini çok rahat hissederler. Bir barınak çalışanı olan Richardson, “Yeni köpeklerin ilk başta rutine girmesi zor, ama yaptıklarında bundan hoşlanıyorlar. Bütün gün oynadıktan veya eğlendikten sonra bazıları eve gitmeye hazırdır, ancak bu sık olmaz” dedi.

Richardson “Dışarı çıkmak istemeyen, burayı bu kadar çok sevmek istemeyen hayvanlar var, onları yakalamam lazım.” söyledi. Neyse ki ertesi gün gelebilirler, Richardson heyecanlarını bir kez daha yakalamaya hazır.

Bu bilgiyi beğendiniz mi? Lütfen arkadaşlarınızla paylaşın
İlginç Haberler
Bir cevap yazın

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: