Annesince reddedilen 5 günlük kurt, bir insan ailesi tarafından büyütüldü

Evcil hayvan tutulabilen, tamamen evcilleştirilebilen birçok hayvan, hatta vahşi olanlar var. Oysa bu hikayede, Kira adlı bir kurt yavrusu insanlar tarafından büyütüldü. Zavallı yaratık, doğumundan 5 gün sonra annesince acımasızca terk edildi. Bu iyi kalpli hanım onu kurtarmazsaydı vahşi doğada hayatta kalmayı başaramamıştır.

Alida adındaki kahraman kız onu büyütmeye karar verdi. Onu eğitmeye de çalıştı. Annesinin reddi olmadan yaşamasına ikinci bir şans vermek için onu tam bir köpek gibi aldı. Kurtlar özünde vahşidir, genlerinde evcilleştirme yoktur. Yaratığın evcil hayvan olarak tutulmasının gerçekten zor olduğunu söylemeye gerek yok.

Güçlü iradeli kızın sayısız girişimi ve kararlılığından sonra, yavru kurt tamamen eğitilmiştir. Ne olursa olsun ona zarar vermeyecektir. Hayvan doğal ortamına bırakılırsa ölme olasılığının oldukça yüksek olduğundan emindi.

Koca yürekli kız bebek birkaç haftalıkken kurdu evlat edinmeye karar verdi. Çok zeki, anlayışlı olduğunu ama oldukça inatçı, yaramaz olduğu bazı noktalar olduğunu ekliyor.

Bu bilgiyi beğendiniz mi? Lütfen arkadaşlarınızla paylaşın
İlginç Haberler
Bir cevap yazın

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: