Kamyon şoförleri susuz fili kurtardı

Güney Afrikalı kamyonlar Botswana’ya giderken araçlardan biri kolonu durdururken teknik bir sorun yaşadı. Ancak ekip arabadan indiğinde, yeni doğan filin ormandan çıktığını görünce hepsi şaşırdı. Talihsiz hayvanda bir sorun olduğunu hemen anladılar ve ona yardım etmeye gittiler.

Başlangıçta hayvanın meraktan onları takip ettiğini düşündüler, ancak akıllı hayvanın yönünün şaşırdığı ortaya çıktı. Daha da kötüsü, endişe belirtileri gösterdiği için kötü durumdaydı. Fili arabalardan birine aldılar ve su verdikten sonra yakındaki bir kliniğe götürdüler.

Kurtarma ekipleri onu kurtardığında fil üç haftalıktan daha küçüktü. Yani vahşi doğaya dönmeden önce daha kat etmesi gereken uzun bir yol var. Ancak barınak çalışanları genç fillerle çalışma konusunda çok deneyime sahip olduğu için herkes iyimser.  Bu hayvanlara gösterdikleri bağlılık ve sevgi ilham verici.

Fil bebeklerinin son derece savunmasız oldukları bilinmektedir. İyi bakılmış olmasına rağmen, onu tamamen sağlıklı ilan edene kadar uzun bir süre iyileşiyor gibi görünüyor.

Bu bilgiyi beğendiniz mi? Lütfen arkadaşlarınızla paylaşın
İlginç Haberler
Bir cevap yazın

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: