Kesinlikle gerçekçi kum heykeller herkesi şaşırtabilir

Sanat tamamen farklı, bazen tuhaf, bazen özgün ve yenilikçi olabilir. Biz sanatta müzikte, eserde, resimde sanat istiyoruz ama bu işi bambaşka bir şekilde yapabilen sanatçılar var. Bugün sizi Andoni Bastorica adlı harika gerçekçi bir adamın kum heykelleriyle tanıştıracağız.

Bir gün yetenekli sanatçı, kızlarıyla sahilde vakit geçiriyordu. Adam onları kumdan bazı nesneler yapmaya çalışırken gördüğünde, sonunda gizli yeteneğini keşfettiğini açıkça anladı.

Aslında kendi başına okudu, hiç kimse tarafından veya bazı kolejlerde öğretilmedi. Ama adam bu kadar kutsanmış ve yetenekli olmakla büyük bir başarıya imza atmıştır.

Her heykel bir insandan yaklaşık 1000-1500 kilogram kum gerektirir. O çalıştığı malzemeyi hissetmeyi sevdiği için eldivensiz çalışıyor. Tam bir heykel elde etmek için sanatçının yaklaşık 6-12 saatlik sıkı bir çalışma ve titizlik göstermesi gerekiyor.

Bu bilgiyi beğendiniz mi? Lütfen arkadaşlarınızla paylaşın
İlginç Haberler
Bir cevap yazın

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: