Arakhne…

Güzeller güzeli Arakhne oya yapmakta, ağ örmekte neredeyse tanrıçaları kıskandıracak kadar yetenekliymiş. Becerikliymiş becerikli olmasına ama tek kusuru kibirli olmasıymış. Sanatı ile her fırsat bulduğunda yerli yersiz böbürlenirmiş.

Kadınların yaptığı örgülerin koruyucusu Tanrıça Athena hakkında bile ” Ben ondan daha iyiyim” dediği bir gün, tanrıçanın gazabına uğramış.

Athena yaşlı bir kadın kılığında Arakhne’nın yanına gelir : ” Sen çok kadını yaptığın işlerle ardında bırakabilirsin ama bilgisi ile KİBİRLENMEK cahilliğin kendisidir. Kendini tanrıçadan üstün görme” der. Kibiri gözüne perde olmuş Arakhne ise tanrıça ile yarışabileceğini söylemiş. Yarış başlamış Arakhne AŞK sahnelerini işlerken, Athena Olympos Dağı’nı işler.

Nakış biter…

Athena bakar ki Arakhne’nin işlemesi kendi bakışından daha güzel ve kusursuzdur. Arakhne yaptığı işten emin sonucu duymak ister.

Athena: “Seni öldürmeyeceğim, ama benimle boy ölçüştüğüne hayatın boyunca ağ üstünde asılı olarak ömrünü tamamlayacaksın”

İşte o zamandan beridir Arakhne evlerimizin köşesinde örümcek olarak ağını örmeye devam etmiş.

Mütevazı yaşamak en büyük Erdemdir.

Bu bilgiyi beğendiniz mi? Lütfen arkadaşlarınızla paylaşın
İlginç Haberler
Bir cevap yazın

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: