Balıkçı kıyıdan yarım mil uzaklıkta boğulan geyiği kurtardı

Birçok hayvan yüzmeyi sever. Ancak bazen en sevdikleri aktivite, akıntıların ne zaman yoğunlaşacağını kimse bilemediği için bir trajediye dönüşebilir. Bu sefer tamamen çaresiz küçük bir geyik yavrusu boğulabilirdi. Olay İngilterenin Dorset kentinde meydana geldi. Balıkçı Mark Bowdich denizde olağandışı bir şey fark etti.

İlk başta memelinin kıyıda yüzen bir köpekbalığı olduğunu düşündü. Fakat yaklaştığında hayvanların iki kulağı olduğunu gördü.Garip olan şey, kıyıya ulaşmaya çalışan bir geyikti. Yakında Mark, gemideki insanların yardımıyla geyiği kurtarmayı planlıyordu.Sonunda geyiği yakaladıklarında, Mark geyiği asla bırakamadığını anladı.

Teknedeki çocuklar, kurtarılan yavruya Bambi adını verdi. Hayvan yaralanmadı, ancak vücudu aşırı derecede bitkindi. Kurtarıldıktan sonra geyik kendisini kurtaranlara teşekkür ediyordu. Küçük geyik başını Markın üzerine koydu. Adam geyik yavrusunu kucakladı ve karada güvenliğinin keyfini çıkarmasına izin verdi.

Mark ve arkadaşlarının küçük geyiği görüp yardımına gelmeleri ne büyük şanstı!

Bu bilgiyi beğendiniz mi? Lütfen arkadaşlarınızla paylaşın
İlginç Haberler
Bir cevap yazın

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: