Böcek bayramı

Uzun zaman önce bahçede yaşayan tüm böcekler aynı renge sahipti. hepsi gri ve aynıydı. Onları birbirinden ayırt etmek çok zordu. Böceklerin kendileri de hayatlarından memnun değillerdi çünkü o gri renkten ve monotonluktan bıkmışlardı, sıkıldılar, birbirlerine olan ilgilerini kaybettiler. Ve bir gün değişmeye karar verdiler.

Her böceğin kendini gösterebilmesi için karı ve giysilerinin rengini yaratması gerekiyordu. Ve bütün bunların düzensiz ve düzensiz olmaması için, gösterinin tek bir gününün olacağına karar verdiler, o güne Tonor adını verdiler. Bayram tam bir hafta sonra olacaktı և ödül en güzel giyinen böceğe verilecekti. Bütün böcekler Holiday dergisi için hazırlanmaya başladılar. Larvalar vücutlarını farklı renklerde çiçek polenleriyle kapladı.

Uzatılmış böcekler ağaçlara tırmanarak ağaç sahiplerinden sırtlarına güzel şeritler çizmelerini istemiş ve yuvarlak böcekler kırmızı lalelere gitmiş, taç yapraklarından mantolar dikmiş, onları küçük topuzlarla süsleyip giydirmişler. Pelerinlerin çok güzel olduğunu görünce, o pelerinlerle en ilginç böcekler olacaklar, diye sevinçle haykırdılar.

Herkesten farklı olacağız, kimse bizim gibi olmayacak. Biz Paskalyayız.

Bu sırada iki tepe arasında yaşayan gökkuşağına kelebekler uçmuş ve gökkuşağından renkli ipek kurdelelerinden kanat yapıp giydirmesini istemişler. Ve gökkuşağı çok nazik olduğu için kelebeğin dileğini yerine getirdi. Herkese rengarenk balonlar yaptı, üzerlerine eşsiz desenler boyadı ve onları bahçeye çıkardı.

Ama tembel örümcekler, sinekler hiçbir şey yapmadılar ve gri ve çirkin kaldılar.

Kutlama başladığında bahçedeki ağaçların ve çalıların sahipleri, bahçedeki tüm çiçekler ve otlar şaşkınlık ve hayranlıkla alkışladı. Yumuşak renkli tırtıllar güzeldi, kırmızı pelerinli Paskalya güzeldi ama en çekici ve güzel olan kelebeklerdi. Ah, herkes süsleriyle peçeye hayran kaldı. Kelebekler ödülü kazandı. Tembel örümcekler ve kene sinekleri kıskançtı.

O günden bu yana çok, çok uzun yıllar geçti. Ancak kabarık renkli tırtıllar, çizgili ve benekli böcekler, güzellik yarışmaları ve kelebekler, her yıl Magazin Günü’nü Böcek Güzellik Günü olarak kutlayan Holiday Magazine’in kostümlerini giymeye devam ediyor.

Bu bilgiyi beğendiniz mi? Lütfen arkadaşlarınızla paylaşın
İlginç Haberler
Bir cevap yazın

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: