Çiçeklere dair 12 gerçek

Dünyanın en küçük çiçeği cennet ailesine aittir, yalnız 1 milimetre çapındadır. Arnold Rafflesia adlı gezegende en büyük çiçek, 91 santimetre çapında, 11 kilo ağırlığındadır.

Beyaz çiçekler herhangi bir renk pigmentinden yoksundur ․ Renksizdirler, güneş ışığını tamamen yansıtırlar.

Arılar, ultraviyole ışınlarını görerek nektar ve nektar çiçeklerini ayırt edebilirler.

Bugün insanlar yaklaşık 50.000 çeşit gül alıyor. Hediye etmek için en popüler çiçektir. Gül çok popüler, bir sembol․ Onun imajı dünyanın çeşitli yerlerinde armalarda görülebilir.

Dünyanın “en yaşlı” gülü 1000 yaşında. Küçük Alman kasabası Hildesheimda yetişir. Saygın yaşına rağmen, gül her sene açmaya devam ediyor.

Jasmin, zeytine hiç benzemese de, zeytinin akrabası sayılır.

Bilim adamları, çiçeklerin insanlara, onlara nasıl davrandıklarına bağlı olarak, mutlu olsun ya da olmasın, “farklı davrandıklarını” kanıtladılar.

1600’lerde Hollandada haşhaş soğanlarının altından daha değerli kabul edildiğini biliyor muydunuz?

Mavi çiçeklerden elde edilen meyve suyu eski zamanlarda yapıştırıcı kullanılmıştır.

Angelica çiçeği yüzyıllardır Avrupada takım hastalıklara ilaç halinde kullanılmıştır. Muhtemelen bundan dolayı çiçeğe melek anlamına gelen Angelica adı verildi.

Antik Romada glayöl, gladyatörün kılıcına benzetiliyordu. Bunu fark eden bilim kişiyi, Latince kılıç anlamına gelen çiçeğe glayöl adını verdi. Muhtemelen aynı kelimeden gladyatör geldi.

Haşhaş soğanı, yemeklerde soğanların yerini alabilir.

Bu bilgiyi beğendiniz mi? Lütfen arkadaşlarınızla paylaşın
İlginç Haberler
Bir cevap yazın

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: