Kurtarma ekipleri altı saatte boruda kalan keçiyi çıkarabildi

Hayvanlar zor yerlerde sıkıştıkları zaman kurtarma ekiplerinin onları kurtarması zorlaşır. Bu hikayede 8 aylık bir keçi bir sulama borusuna sıkışmış. Keçi sahibinin komşusu, yerin altından hayvanın ağladığını duydu.

Kısa süre sonra Arizona İnsani Yardım Derneğine telefon etti ve kurtarma ekipleri kurtarmaya geldi. Borunun büyük boyutu nedeniyle bir keçi yavrusu bulmanın zor bir iş olduğu ortaya çıktı. Ekip, ertesi gün iyi hazırlandıklarında geri dönmeye karar verdi.

Ertesi gün, kurtarma ekipleri hayvanı aramaya devam etti, ancak umutsuzdular. Keçinin tam olarak nereye sıkıştığını tahmin etmek neredeyse imkansızdı. Planın işe yaramadığını anladıklarında ekip, keçinin sıkışıp kalabileceği rastgele bir noktayı kazmaya başladı. 6 saat çalışmanın ardından keçinin başını fark ettiler.

Onlar sevinip kazmaya devam ettiler. Sonunda başardılar ve keçi serbest bırakıldı.Keçi sevinçle koşarak ailesine katıldı Ancak kahramanca kurtuluştan sonra yağmur yağmaya başladı. Kurtarma ekipleri, keçiyi o anda kurtaramazlarsa boğulacağını açıkladı.

Neyse ki hikaye bu insanlar sayesinde güzel bir şekilde sona erdi.

Bu bilgiyi beğendiniz mi? Lütfen arkadaşlarınızla paylaşın
İlginç Haberler
Bir cevap yazın

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: