Masumların katli

Roma İmparatorluğu sınırları içinde Yahudilerin yoğun yaşadığı Beytüllahim’in yöneticisi Kral Herod’dur. Kral Herod, kahinlerden aldığı bilgi ile çok uzun süredir huzursuz bir yaşam sürmektedir. Kaahinler krala: ‘Beytüllahim’de doğacak bir oğlan, ‘Yahudilerin Kralı’ olacak ve sizi tahtınızdan edecek’ demiştir. Bunun üzerine Kral Herod Beytüllahim ve çevresinde doğmuş iki yaşına kadar gelmiş tüm bebeklerin katlini ister.

Bebeklerin katli ile ilgili emir alan Roma askerleri kundakta ve annelerinin güvenli kucağına sığınan tüm bebeklerin öldürülmesi için Beytüllahim sokaklarında katliama başlar. Bebeklerini teslim etmeyen anneler de kılıçtan geçirilir. Beytüllahim sokakları o gün bebek ve annelerin çığlıkları ile vahşete tanıklık eder.

Meryem ve İsa ise vahşetten kaçmak için Mısır’a doğru kaçış yolculuğuna başlamıştır. O gün tüm erkek çocukları anneleri ile birlikte katledilir. Ama Kral Herod için kaçınılmaz son değişmez. Hedeflediği erkek çocuğunu bulamaz…

Gerçekten ‘Tarih tekerrürden ibaret’ midir?

Günümüzde çocuklar, hayvanlar, kadınlar, doğa

yani MASUMLAR’ın KATLİ devam etmekte…

Bu bilgiyi beğendiniz mi? Lütfen arkadaşlarınızla paylaşın
İlginç Haberler
Bir cevap yazın

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: