Özcan Gündeş:Ben gerçek bir insanım, benim için gerçekleşmeyen hayaller yok.

Bugün sinema dünyasında bu alanla hiçbir ilgisi olmayan çok insan meydana geliyor ve tam tersine pek çok yetenekli genç bu alana girişemez. Tüm bunlara dair bugün Özcan Gündeş ile konuşacağız.

“Geçtiğiniz yola bakarak bunu nasıl sunarsınız, neredeysiniz, ve nereye ulaştınız?”

Tiyatro Enstitüsünden film prodüksiyon çalışmasına kadar. 

“Asıl mesleğiniz nedir?”

Tiyatro enstitüsünden mezun oldum, TV dizilerinde oynadım ve kendi döküm stüdyomu kurdum.

“Meslek bağlamında birçok filmde çalıştınız, bunlardan birkaçını kaydedebilir misiniz?”

Filmlerle ve TV dizileriyle çalışyorum, onlara oyuncular veriyorum. “Aktör sanatı” bölümünden mezun oldum. “Süper Anne”, “Aşk Faktörü”, “Gazeteciler”, “Bakhtaber”, “Liderler”, “Düşüş” ve birkaç diğer TV dizileri, videolar ve programlar.

““Düşüş”. Çok büyük bir rol oynadığınız bu filmden biraz anlatınız lütfen.”

Film yönetmeniyle ilk defa işbirliği yapıyordum. “Düşüş” filminde yapımcı-oyuncu yönetmeni olarak faaliyet gösterdim. Bence personel çok iyi seçildiği ve herkeş kendi işini çok iyi yaptığı için çekimler oldukça ilginç ve verimli geçti. Seyircinin tepkisinden filmimizin beğenildiğini anladık.

“Ders verdiğinizi de biliyorum. Genç bir insan olarak gençlerle çalışmak zor bir iş değil mi?”

Bu konuda sorunlarla yüzleştiğimi itiraf etmeliyim. Hatta benden büyük öğrencilerim oldu ama doğru yaklaşım araçlığıyla bu sorunu aştım.

“Sizce şu anda sinema ve tiyatronun temel sorunu nedir?”

Aktör seçimine profesyonel olmayan yaklaşım. Aktörler çoğunlukla yetenekleri ve profesyonellikleri değil, iyi bir tanışık aracılığıyla seçildiği için bugün arka planda kalan çok yetenekli oyuncumuz var. Bu alandaki her insan gibi mesleğimde büyük başarılara ulaşmak, derin anlamlı filmlerde rol oynamak isterim.

“Konuşmamızı önümüzdeki programlarınız hakkında biraz konuşup bitirelim. Hangi hedefleriniz ve gerçekleşmeyen hayalleriniz var?”

Ben gerçek bir insanım, benim için gerçekleşmeyen hayaller yok. Ben kendime hedefler koyarım,ve bunlara ulaşmak için her şeyi yaparım. 

Bu bilgiyi beğendiniz mi? Lütfen arkadaşlarınızla paylaşın
İlginç Haberler
Bir cevap yazın

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: