Polis Jim Kane ve kendi cesur köpeği Mezda

Bu hikaye Büyük Britanyada yer almıştı. Polis Jim Kane herkes gibi çalışıyordu ve diğer polislerden hiçbir farkı yoktu ama bir gün yer almış olaylar Kaneyi ve kendi köpeğini aniden meşhur hale getirmişti. 

Jim Kane her gün doğumundan beri besleyip büyüttüğü sadık olan köpeği yanında götürür. O köpeğe de Polis memuru olan kendi babasının köpeğinin adının onuruna Medez adını vermişti. Böylece Jim Kane ve Medez her gün yan yana neredeyse ayrılmazlardı.

Bir defa polise Londra evlerinden birinde bir hırsızın ev sahibini rehin aldığına ve bayanın çocuklarından onu serbest bırakmak için 100 bin Avro talep ettiğine dair bir alarm gelmişti. Bayanın çocukları bu anda diğer bir şehirde bulunup dinlendiği için yaklaşık 7 saat sonra yardım edebilirmişti. 

Ama Jim Kane ve Medez artık 5 dakika sonra ev sahibinin apartmanının yanında bulunuyordu. Jim Kane kendi Polis arkadaşlarıyla istişare edip köpek Medez ile operasyonu devralıp ve bayanın hayatını kurtarmaya çalışıyordu. Böylece onlar binaya girmiştiler. Jim Kane köpeğe artık yapacaklarını anlatmıştı. Jim’in elinde bayan için fidye olması gereken sahte kağıt paralarla dolu bir çanta vardı.

Jim parayı verip bayanı kurtarmak için içeri girebileceği zaman Medez hırsızın dikkatini dağıtıp saldırmak zorunda kalmıştı ve bu noktada Kane hırsızın elinden silahı kaçıracaktı. Aynen böyle oldu ancak sevgili Medez’imiz yaralanıp sonraki ayı hastanede geçirdi ve “Cesur Köpek” madalyasını almıştı.

 

Bu bilgiyi beğendiniz mi? Lütfen arkadaşlarınızla paylaşın
İlginç Haberler
Bir cevap yazın

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: