Saad Göregen:Sanat yüzyıllar boyunca toplumun ruhunu eğiten ve dolduran bir şeydir

Opera sanatı, TV dizileri, uzun metrajlı filmler ve şov dünyası. Tüm bunların merkezindeki sanatçı eleştirilerden kaçınamaz. Bugün Saad Göregen ile konuşuruz.

“Geçtiğiniz yola bakarak bunu nasıl sunarsınız, neredeydiniz, ve nereye ulaştınız?”

Dünkü gün artık geçtiği bir yol, bugün de yakında yarın için aynı olacak. Geçtiğim yol mutluluğa ulaşmak için acele ettiğim için çok zordu ama mutluluğun çalışmamdan başka hiçbir şeye bağlı olmayan bir karar olduğunu anlamıyordum. Şimdi bulunduğum noktada anın tadını çıkarmaya, her zaman teşekkür etmeye ve mutlu olmaya çalışıyorum,kalanı ise çörek üzerinde şekerdir.

Sizce bugün Türkiyede opera sanatına değer verilir mi?

Bütün sanatlar her zaman anlayan tarafından takdir edilir.Sanat yüzyıllar boyunca toplumun ruhunu eğiten ve dolduran bir şeydir.

Günümüzde pembe dizi en çok eleştirilmektedir. Bu alanın bir temsilcisi olarak, fikrinizi bilmek ilginç.

“Kötü pembe diziler, kötü operalar, kötü heykeller var ama aynı zamanda iyi pembe diziler, iyi operalar, iyi heykeller de var. Bu dünyadaki her şey temsilcinin bir yaklaşımından gelir. Kötü dizilere gitmem, kötü pembe dizi de izlemem. Eleştirenlere hayatları olumlu duygularla dolu olmak için kendilere göre hiçbir kötü şey izlememelerini tavsiye ederim.Hepimiz bu büyük dünyada misafiriz ve bu büyük resim galerisinde herhangi bir galeriyi beğeniyorsak dolayısıyla duvardan resimleri yırtmak yerine sadece salonu değiştirmek gerekiyor.

Bu bilgiyi beğendiniz mi? Lütfen arkadaşlarınızla paylaşın
İlginç Haberler
Bir cevap yazın

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: