Sisyphos…

Tanrı Zeus tarafından lanetlenmiş ilk insan…Güzeller güzeli Aegina’yı kaçırıp saklayan Zeus’a ihanet eden SİSYPHOS, babasına kızının yerini söyler. Böylece SİSYPHOS’un laneti başlar.

Cezasını çekmek üzere yeraltında ölüler ülkesine gönderilen SİSYPHOS karanlıklar içinde de bir türlü uslanmamış, hep bir kaçış yolu aramış. Hatta bir kere yer üstüne çıkmayı başarmış bu seferde orada kalmanın yollarını aramış.

İflah olmaz isyancı, tanrılar tarafından sonsuza kadar kesin bir ceza ile hüküm giymiş.Cezası da; Dik bir yamaçta elindeki kayayı sonsuza dek zirveye ulaştırmaya ÇALIŞMAK.Ve tam başaracağı anda kayanın tekrar uçurumdan aşağı düşmesi…

Ancak vazgeçmez SİSYPHOS, kaderi ile yüzleşir ve uyanır “kendi kurtuluşunu kendisi yaratır”. Alışılagelmiş hayatın ona sunduğu haksızlıklara boyun eğmez, hayat ile mücadelesinde kimseyi beklemez, “Neden Ben” diye sormaz, “Mağdur edebiyatı” yapmaz. FARKINDALIK ile kuşanmış kendine özgü bir karşı koyuş ile başkaldırır.

Dileriz ki özellikle biz KADIN’lar, SİSYPHOS’un fark ettiği gibi asıl önemli olanın kaderiniz kadar kendi bilincinizin ve gücünüzün farkına vardığınız bir hafta olur…

 

Bu bilgiyi beğendiniz mi? Lütfen arkadaşlarınızla paylaşın
İlginç Haberler
Bir cevap yazın

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: