Su aygırı sırtına aç bir kuş sürüsü oturduğunda yardım ister

İnsan dünyasında, her birimizin belirli bir şey hakkında kendi tepkisi ve görüşü vardır. Ancak hayvanların da farklı tepkileri olduğunu bilmiyor olabilirsiniz. Bu komik hikayede, bir su aygırı, sırt üstü oturmayı reddeden bir kuş sürüsü tarafından rahatsız edilir. Filler büyüklüğünü göstererek kuşları zevkle kovalarken, bu su aygırı kuşlara karşı oldukça kayıtsız.

Hatta sırtında kuşların iyi vakit geçirdiğini anlayınca bağırmaya, koşmaya, dönmeye başladı. Ama kızgın bir hayvanla oynamak konusunda ciddiydiler.Zavallı adam sonunda suda yüzüyormuş gibi yaptı ve sürü çocuğu yalnız bıraktı.

Gerçek şu ki, onlar eski arkadaşlar. Bu kuşlar her zaman gergedanların üzerine düşer ve onları yiyerek parazitlerden kurtulmalarına yardımcı olur.Hayvanlar genellikle bu şekilde tepki vermezler. Su aygırı “Şaka yapmıyorum, benden uzak durun” söylemek ister. Su aygırı diğer gergedanlardan farklı görünüyor.

Bu muhteşem fotoğraflar, dramatik sahnede bulunma fırsatı bulan Mark Mall tarafından çekildi. Neyse ki onun için su aygırı ile kuşu gibi eğlenceli bir kavgaya tanık oldu.

Bu bilgiyi beğendiniz mi? Lütfen arkadaşlarınızla paylaşın
İlginç Haberler
Bir cevap yazın

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: